A Canva az egyik legsokoldalúbb online alkalmazás, ami ingyenesen elérhető. Számos grafikai funkciója van sok beépített lehetőséggel. Nézzünk meg néhányat!
Közösségi média tartalmak
Elsőként a különböző közösségi médiákra szánt tartalmak elkészítésében lehet segítségünkre. Kész méretbeállításokkal rendelkezik, nekünk csak ki kell választani, hogy milyen felületre szánjuk az adott tartalmat és annak megfelelően adja be a szerkesztési felület adott méretét. A legismertebb közösségi médiák különböző összetevői közül választhatsz, legyen akár egy Facebook posztról vagy Instagram Storyról szó. Sőt még egy fejlécet is készíthetsz a szegény utolsó napjait élő Google+ profilodhoz. Rengeteg beépített megjelenés közül választhatsz, de akár egy teljesen egyedit is készíthetsz.
Különböző elektronikus és print anyagok
A CD borítótól, az egyszerű levélig, az önéletrajztól az esküvői meghívóig tényleg csak a fantázia szab határt a különböző felhasználható sablonoknak és beépített lehetőségeknek, amelyeket elektronikus felületen és nyomtatva is felhasználhatsz.
Infografikák és oktatási segédletek
Amiben szerintem a Canva a legjobb, az a különböző infografikák készítésének lehetősége. Rengeteg kész infografikát találsz benne, ezek többsége angol nyelvű, de természetesen sajátot is készíthetsz akár beépített grafikai elemekből, akár sajátokat feltöltve.
Hogyan működik?
Ha kiválasztottad a megfelelő méretű felülettípust, akkor rákattintva egy új ablak nyílik meg, ami maga a szerkesztő felület. A bal oldalon találod az összes elemet vagy beállítási lehetőséget, amire szükséged lehet, a különböző sablonokat, az egyes grafikai elemeket, a szöveg- és háttérformázási lehetőségeket és itt töltheted fel azokat a grafikai elemeket, fotókat, amiket használni szeretnél. A jobb oldalon van maga a méretezett munkafelület.
Ha egy kész sablont szeretnél átalakítani, akkor az egyes elemeire külön-külön rákattintva formázhatod. A kész terveknél előfordulhat, hogy bizonyos részek vízjelesek, ezek fizetős opcióként távolíthatók el. A különböző elemek, hátterek akár téma szerint is kereshetők, a találatoknál jelzi minden esetben, hogy ingyenes vagy nem. Utóbbi esetben az árak is látszanak.
Ha elkészültél a tervezéssel, akkor a képernyő jobb felső sarkában lévő nyílra kattintva többféle formátumban le is töltheted vagy meg is oszthatod. A tervet készítés közben időnként automatikusan menti az oldal, a saját fiókodban tárolódik is, így később bármikor módosíthatod.
Ha szeretnél saját grafikákat, akkor keress bátran az alábbi gombra kattintva.
Kövesd a GraFont Műhelyt a Facebookon, az Instagramon és a Pinteresten is.